Mistrzostwa Polski – wszystkie Gardzianki na podium

20 czerwca w Bolszewie na Pomorzu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie Olimpijskim (17-18 lat). Znakomicie spisały się reprezentantki Gardy Gierałtowice - wszystkie zdobyły medale. Najlepiej z nich walczyła Maria Pępek (81 kg), która w finale mistrzostw stoczyła pasjonującą walkę z dwukrotną mistrzynią Europy, Zofią Stachowiak z Gostynia. Sędziowie wyżej ocenili postawę mistrzyni Europy, tym samym Gardzianka zdobyła medal srebrny. Jednak kibice zgotowali obu rywalkom owację na stojąco - za wspaniałą postawę na ringu i olbrzymie emocje.

Do półfinałów mistrzostw dotarły (po świetnych walkach w eliminacjach i ćwierćfinale) Roksana Hajduk oraz siostra srebrnej medalistki – Małgorzata. Awansu do finałów nie zdołały tym razem wywalczyć, jednak medale brązowe także są dużym sukcesem tych obiecujących sportsmenek. Podsumowanie mistrzostw – srebro i dwa medale brązowe dla Gardy, której wszystkie reprezentantki wykazały się skutecznością w walce o medale.

jm, źródło: Garda, foto: arch. Gardy

Na zdjęciu od lewej: trener Gardy – Adam Spiecha, Roksana Hajduk, Maria Pępek, Małgorzata Pępek i prezes Polskiego Związku Bokserskiego, Grzegorz Nowaczek.