Mistrzostwa POLSKI Juniorów w Pływaniu,

16 grudnia w Olsztynie, w godzinach popołudniowych, zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14 lat) w Pływaniu na krótkim basenie - 25 m.

Znakomicie wypadła w nich dwójka pływaków Jedności 32 Przyszowice. Jakub Kalkan trzykrotnie stawał na podium w wyścigach w stylu dowolnym – na 1500 m zdobył tytuł wicemistrza Polski i medal srebrny. Brązowe medale wywalczył na dystansach 200 i 400 m..Natomiast Roksana Bocian była tuż za podium – 4 miejsce – na 200 m. delfinem. Dystans 100 m w tym stylu ukończyła na miejscu 5.

W olsztyńskich mistrzostwach rywalizowało 556 pływaków ze 144 klubów. Poziom zawodów był wręcz kosmiczny. Padło wiele rekordów Polski, a podopieczni trener Alicji Stachury ustanowili znakomite rekordy życiowe, które, w przypadku Kuby Kalkana, są zarazem rekordami Śląska nie tylko 14-latków, ale i 15 oraz 16-latków!!!