Otwarte Mistrzostwa Śląska w Pływaniu

Z marszu zdobyli 17 medali!!!

8 czerwca na gliwickiej pływalni Olimpijczyk zakończyły się dwudniowe Mistrzostwa Śląska, w których juniorzy Jedności Przyszowice (rocznik 2004) zdobyli 17 medali - 5 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych.

– Mistrzostwa w Gliwicach potraktowaliśmy jako element treningu przed najważniejszymi dla nas zawodami sezonu – Mistrzostwami Polski Juniorów w Olsztynie, które rozpoczną się już 29 czerwca. Stąd większość zawodników pływała w Gliwicach na pełnym obciążeniu treningowym. Dzień wcześniej solidnie trenowali, pokonując 240 długości basenu (6 km) w Paniówkach – poinformowała nas trener Alicja Stachura.

Pomimo tak olbrzymich obciążeń pływacy Jedności błyszczeli w Gliwicach, wspaniale walczyli, bijąc wiele rekordów życiowych i co ważne, zdobywając mnóstwo medali.
A oto medaliści:
Jakub Kalkan – 4 złote i brązowy,
Emilia Browarska – 1 złoty i 3 brązowe,
Roksana Bocian – 4 srebrne,
Maksymilian Pierchała – 3 srebrne,
Natalia Wolny – 1 brązowy.
W klasyfikacji medalowej rocznika 2004 (ilość i kolor medali), Jedność ustąpiła jedynie wielokrotnie liczniejszej ekipie gospodarzy – SIKRET Gliwice – pokonując pozostałe kluby z województwa śląskiego.

Warto również dodać, że Jakub Kalkan został najlepszym pływakiem mistrzostw wśród juniorów czternastoletnich za uzyskanie najwartościowszych wyników wg punktacji FINA. W klasyfikacji tej III miejsce zajął Maksymilian Pierchała.
Natomiast Roksana Bocian zajęła II miejsce w klasyfikacji na najlepszą juniorkę mistrzostw, a Emilia Browarska miejsce IV.