Otwarte Mistrzostwa Śląska

To był kolejny, znakomity występ pływaków Jedności 32 Przyszowice - tytuły mistrzowskie, medale i rekordowe wyniki potwierdziły klasę sportową naszej młodzieży.
W Gliwicach (8-9 grudnia) o tytuły mistrzowskie walczyli juniorzy 14-letni i starsi. Wśród najmłodszych juniorów (rocznik 2003) rywalizowała trójka zawodników Jedności. Wszyscy zdobyli medale! Najwięcej Filip Lamla – podopieczny trener Alicji Stachury został mistrzem Śląska – na 400 i 1500 m stylem dowolny oraz wicemistrzem na 100 i 200 m st. dowolnym. Okazał się również najlepszym juniorem mistrzostw (w kat. 14 lat) za uzyskanie najwartościowszych wyników wg. punktacji FINA.
   Drugi z naszych zawodników, Robert Wyrobek, powrócił do stawki najlepszych po długiej przerwie w treningach (kontuzja), zdobywając srebrny medal w wyścigu na 200 m st. grzbietowym oraz brązowy na dystansie dwukrotnie krótszym. Natomiast Mateusz Hudzikowski zdobył brąz w wyścigu na 1500 m st. dowolnym.
    W kategorii OPEN o tytuły walczyli juniorzy 14-18 letni spoza Śląska, seniorzy i … dwoje młodzików Jedności – Roksana Bocian oraz Jakub Kalkan. Trzeba podkreślić, że nasi trzynastolatkowie w konfrontacji ze starszymi o kilka lat rywalami wypadli znakomicie. Roksana zajęła 6. miejsce na 200 m st. dowolnym, pozostawiając w tyle blisko 50 – osobową stawkę juniorek i juniorek starszych. Jakub, pomimo, iż dokuczały mu problemy zdrowotne, poprawił własny rekord Śląska młodzików (13 lat) na 200 m st. zmiennym, uzyskując czas: 2:16.34 s. Wynik ten był lepszy od czasu mistrza Śląska na tym dystansie w kat. juniorów młodszych i zapewnił Jakubowi 9. miejsce w klasyfikacji generalnej tego dystansu.
/J.M./
Na zdjęciu: Filip Lamla, Jedność Przyszowice (w środku),  najlepszy junior młodszy mistrzostw – foto: arch. organizatorów.