Opłatek dla starszych i samotnych

14 grudnia w restauracji Rajcula w Paniówkach w rodzinnej, świątecznej atmosferze odbyła już 24. Wigilia dla osób starszych i samotnych w Gminie Gierałtowice. Przy wspólnym stole spotkali się mieszkańcy gminy oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Na uroczystość zaproszenie przyjęło blisko 50 osób, mieszkańców naszej gminy. Spotkanie, powitanie gości i przekazanie świątecznych życzeń, rozpoczęła Agnieszka Kałuża – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Gierałtowice – Joachim Bargiel, który na wstępie zaznaczył, iż spotkanie to ma na celu podtrzymanie idei świąt i podążanie kierunkiem wyznaczonym przez tradycję nakazującą dzielenie się wszystkim, tak by w ludzkich sercach zagościła miłość, a na ludzkich twarzach uśmiech i radość. Następnie Ks. Proboszcz Józef Świerczek odmówił wspólną modlitwę i błogosławił obecnych gości podkreślając charakter Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie opłatkowe uświetnił występ Mirosława Marcola, w wykonaniu którego przepiękne kolędy i pastorałki wprowadziły wszystkich w klimat świąt Bożego Narodzenia.
Wszyscy uczestnicy łamiąc się tradycyjnym opłatkiem, składali sobie wzajemnie życzenia. Następnie podane zostały na stół pierwsze tradycyjne potrawy wigilijne. Czas pomiędzy podawaniem kolejnych potraw, zebrani na wieczerzy goście, umilali sobie wspólnymi rozmowami i słuchaniem kolęd.

Ponadto serdecznie podziękowania kolejny raz ślemy państwu Kostrz z Chudowa, którzy przewieźli specjalnie zorganizowanymi busami prawie trzydziestu mieszkańców Gminy Gierałtowice na miejsce wigilii oraz do domów. Wspólne kolędowanie zakończyło się po godz. 15-tej. Dla większości naszych gości spotkanie wigilijne było najważniejszym wydarzeniem w mijającym roku – wspólne rozmowy, życzenia, opłatek oraz kolędowanie sprawiły, iż zapomnieli oni o swoich problemach, chorobie czy samotności. Przed odjazdem każdy z gości otrzymał w prezencie kalendarz gminy na nowy 2018 rok oraz paczki żywnościowe.
/źródło: OPS/