Spotkania przy planszówkach ruszyły!

21 listopada w Świetlicy w Chudowie odbyło się pierwsze z cyklu spotkań pt. „Zagrasz ze mną” zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach. Pomysłodawczyniami i organizatorkami wydarzenia były instruktorki Bożena Kowol i Magdalena Fira.

Naszym celem jest promowanie wspólnego spędzania wolnego czasu w gronie rodziny a także integracja lokalnego środowiska. Gry planszowe są na to doskonałym sposobem – podkreśla instruktor – Magda Fira.

Do dyspozycji uczestników był bardzo bogaty wybór różnego typu gier: od tradycyjnych planszówek, poprzez ciekawe karcianki, aż do strategicznych kombinacji. Do wyboru, do koloru dla graczy w każdym wieku. Na spotkaniu dużą popularnością cieszyły się strategie. Panowie wcielili się w osadników grając w Osadników z Catanu, na stołach pojawiło się także 7 Cudów Świata czy Tajniacy. Panie z kolei rozegrały zaciętą partię w pociągu Colt express, a także przeprowadzały śledztwo w Cluedo. Dzieci oczywiście także znalazły coś dla siebie. O tym, że nikomu się nie nudziło świadczy fakt, iż przygoda z planszówkami trwała ponad 3 godziny! Wszystkich pasjonatów tej formy relaksu, niezależnie od wieku zapraszamy do śledzenia informacji o kolejnych spotkaniach „Zagrasz ze mną” na stronie internetowej oraz FB Gminnego Ośrodka Kultury.
/M M-B/