Świąteczna premiera Teatru Kalejdoskop

Boże Narodzenie tuż, tuż... Do jego klimatu w piękny sposób nawiązał dziecięcy Teatr Kalejdoskop z Gminnego Ośrodka Kultury w Gierałtowicach.

W niedzielę, 3 grudnia, w salkach przy kościele św. Urbana w Paniówkach odbył się premierowy spektakl tego teatru. Wypełniły go nastrojowe kolędy i pastorałki, lecz nie tylko. Młodzi aktorzy zaprezentowali się także w małych formach scenicznych, w uroczy sposób przedstawiając kilka historii, m.in. powszechnie znaną o królu Herodzie (lecz w gwarze śląskiej) i bliższą naszym czasom historię powstania kolędy „Cicha noc”. W ramach przedstawienia odbyła się również premiera sztuki terapeutycznej pod tytułem: „Kto robi hu, hu, hu”.

Należy podkreślić bardzo ciepłą reakcję publiczności, która wielokrotnie nagradzała aktorów gorącymi brawami. Świąteczne przedstawienie przygotowała i wyreżyserowała Ewa Woźniak – twórczyni tego teatru. Nad udźwiękowieniem czuwali Dominik Sobczyk i Jakub Golasz. Kostiumy zaprojektowała i własnoręcznie wykonała Dorota Boczek z GOK w Gierałtowicach. Na scenie wystąpili: Krzysztof Andryszczak (w roli konferansjera) oraz Zofia Krzysteczko, Anna Giersz, Aleksandra Mieszczanin, Przemysław Żogała, Bartosz Poloczek, Emilia Procek, Lena Gąsior, Magdalena Koszelak, Oliwia Hikiel, Małgorzata Kuchta, Dominika Jałowiecka i Maja Pośpiech.