3 x złoto dla Natalii Mleczek Pływackie Mistrzostwa Śląska (13 lat)

Trzy złote medale, tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw, a przy okazji najlepszy w tym sezonie wynik w Polsce na 800 m st. dowolnym (w kat. 13 lat) - to dorobek Natalii Mleczek (Jedność Przyszowice) na pływackich Mistrzostwach Śląska Młodzików, które odbyły się 25-2 6 maja na krótkim basenie w Dąbrowie Górniczej.

Natalia należała do faworytek i nie zawiodła. Wprawdzie pierwszy start – na 200 metrów stylem dowolnym (kraulem) – przyniósł jej medal brązowy, lecz później były już tylko złote!!!
 
Pierwsze złoto i tytuł mistrzyni Śląska zdobyła w wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym, w którym poprawiła swój rekord życiowy o ponad 8 s, uzyskując czas 4:34.43. To aktualnie drugi wynik w Polsce w tym sezonie wśród 13-latek. Po kolejne złoto sięgnęła w rywalizacji na 200 m stylem zmiennym. 
 
Najbardziej efektowne zwycięstwo odniosła na 800 m stylem dowolnym, wyprzedzając srebrną medalistkę (Emilię Słabosz – MOSM Tychy) o ponad jedną długość basenu! Czas uzyskany w tym wyścigu przez Natalię – 9:20.82 – jest aktualnie najlepszy w tym sezonie w Polsce w kat. 13 lat. Oczywiście jest to również nowy rekord życiowy podopiecznej trener Alicji Stachury. 
 
Należy dodać, że Natalia Mleczek została także zdecydowanie najlepszą zawodniczką mistrzostw za osiągniecie najwartościowszych wyników, wg punktacji FINA.
 
 Na zdjęciu -Natalia Mleczek, posiada obecnie najlepszy w tym sezonie czas w Polsce na 800 m stylem dowolnym, w kategorii 13-lat.  
 
/JM/