Mikołaj dla najmłodszych

11 grudnia Gmina Gierałtowice oraz Gminny Ośrodek Kultury, zorganizowały dla dzieci spotkanie z Mikołajem, które odbyło się w hali sportowej KS „Garda” w Gierałtowicach.

Organizatorzy, jak co roku, przygotowali wiele atrakcji. Na początek publiczności zaprezentowały się grupy taneczne działające w tutejszym ośrodku kultury a prowadzonych przez instruktorkę Kimi Łagowską. Grupa baletowa wystąpiła w układzie Porcelanowe laleczki, grupa tańca nowoczesnego – Gdy tańczysz nigdy nie jesteś sam, Mała Omega – Każdy chciałby tak mieć! Omega – Krótka etiuda o byciu człowiekiem.

Artyści ze Studia Teatralnego „Sztuka” z Trzebini, w klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wprowadzili obecnych przedstawieniem „Królowa Śniegu”.
Przy stoisku kiermaszowym, gdzie można było zakupić wyroby rękodzieła, instruktorki GOK malowały dzieciom twarze. Natomiast do wspólnej zabawy zachęcały najmłodszych animatorki przebrane za aniołka i diabełka.

Najważniejszą jednak atrakcją tego dnia okazał się jak zwykle, długo wyczekiwany Mikołaj. Swoim przybyciem z dużym workiem podarków wywarł na najmłodszych ogromne wrażenie.

/-/