Jubileusz 130-lecia Orkiestry Dętej OSP Przyszowice

„Muzyka jest ukojeniem dla duszy, ciała i umysłu…. niezwyciężoną potęgą podbijające ludzkie serca” – tak Orkiestra Dęta OSP w Przyszowicach porwała słuchaczy w wir muzycznych utworów, pokazując barwny i niepowtarzalny repertuar.

Jubileusz świętowano już od niedzielnego poranka. O godz. 9.30 w kościele pw. św. Jana Nepomucena w Przyszowicach odprawiono mszę św. w intencji Orkiestry Dętej OSP Przyszowice. Nabożeństwo przewodził ks. proboszcz Adam Niedziela wraz z ks. proboszcz Damian Gajdzik. O godzinie 14:45 rozpoczął się koncert pieśni kościelnej i sakralnej w wykonaniu Jubilatów. Na zakończenie orkiestra wraz z zaproszonymi gośćmi udała się do restauracji „U Marije”.

Był to niezwykle emocjonujący dzień nie tylko dla naszych Jubilatów, lecz także dla słuchaczy. Podczas koncertu nie zabrakło solistów, którzy uświetnili całe wydarzenie: Pan Szymon Musioł, Pani Dominika Mielnik, Pan Wojciech Miczka, Pani Karolina Kubica oraz członkowie orkiestry OSP z Przyszowic. Publiczność nagrodziła wszystkich wykonawców gorącymi owacjami. Koncert poprowadził Pan Wojciech Miczka. Po koncercie odbył się przemarsz orkiestry z kościoła do restauracji „U Marije”. Na ręce dyrygenta, Pana Mirosława Hajduka wręczono przez władze upominki i dyplomy, wśród nich byli: dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Gierałtowicach Pani Inga Papkala, dyrekcja Gminnej Biblioteki Publicznej w Gierałtowicach Pani Agnieszka Nowak, wójt Gminy Gierałtowice Pan Leszek Żogała, dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyszowicach Pani Barbara Jałowiecka-Cempura wraz z Panią Dominika Szołtysek, Prezes OSP z Przyszowic Pan Daniel Bukalski, Sekretarz OSP z Przyszowic Pani Jolanta Fojcik, Pan Marek Błaszczyk oraz Pani Urszula Zając, Sołtys Przyszowic Pan Łukasz Widuch, przedstawicielka Rady Rodziców z Przyszowic Pani Aleksandra Dolata, Prezes chóru „Słowik” z Przyszowic Pan Józef Długaj oraz dyrygentka chórów Pani Beata Stawowy. W pięknych słowach Pan Mirosław Hajduk dziękował Panu Henrykowi Mandrysz pierwszemu dyrygentowi obecnej orkiestry (w latach 2006-2011) za wkład, który włożył w rozwój orkiestry. Warto nadmienić, iż w trakcie świętowania nawiązano do historii orkiestry z Przyszowic, którą przedstawiła Pani Patrycja Lis. Świętowanie jubileuszu minęło w pięknej i muzycznej atmosferze.

Jubilaci szczególnie dziękują Restauracji ”U Marije” za sponsorowanie ciepłego posiłku wszystkim zaproszonym gościom, Gminie Gierałtowice oraz Gminnemu Ośrodku Kultury w Gierałtowicach, za wsparcie finansowe przy organizacji wydarzenia.

/info: gok/ foto: gok, Grzegorz Pilny/