ZIMOWE MISTRZOSTWA w Pływaniu

5 grudnia na basenie WODNIK w Paniówkach zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Gminy Gierałtowice Szkół Podstawowych w Pływaniu. O tytuły walczyli uczniowie z roczników 2010-2003, reprezentujący wszystkie zespoły szkolno-przedszkolne gminy. 

Główną konkurencję zawodów – sztafetę mieszaną 8×50 m.stylem dowolnym wygrała reprezentacja ZSP z Przyszowic, uzyskując czas 4:04,50. W składzie zwycięskiej sztafety płynęli m.in.. mistrz Polski juniorów (na 400 m st. dowolnym) Jakub Kalkan oraz finalistki i finalista mistrzostw Polski: Roksana Bocian, Natalia Wolny i Maksymilian Pierchała. 
Miejsce drugie zajął zespół sztafetowy ZSP z Paniówek, w czasie: 4:27,16. W barwach Paniówek walczyła m.in..Emilka Browarska – dwukrotna finalistka mistrzostw Polski. Trzecia do mety dotarła sztafeta ZSP w Chudowie (5:00,75), czwarta z ZSP w Gierałtowicach – 5:24,51.

Uczniowie walczyli także o tytuły indywidualne w trzech stylach (żabka, grzbietowy, dowolny) i ośmiu kategoriach wiekowych. Zdobyli w sumie 41 kompletów medali (listę medalistów opublikujemy w papierowym wydaniu „Wieści”). Trofea wręczali im przedstawiciele samorządu: wójt gminy Leszek Żogała, wicewójt Roman Włodarz, kierowniczka Ref. Edukacji Barbara Mansfeld oraz dyrektorzy naszych szkół.

Głównym koordynatorem zawodów była Alicja Stachura – trenerka sekcji pływania Jedności Przyszowice i nauczycielka wychowania fizycznego w ZSP Przyszowice. Pomagali jej nauczyciele WF z naszych placówek oświatowych oraz studenci AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, pełniący ważną rolę arbitrów mierzących czas i oceniających poprawność stylową. Konferansjerem zawodów był Jarosław Prokop – nauczyciel WF w ZSP w Paniówkach.

/J M/