Najmłodsi piłkarze walczyli w Chudowie

W niedzielę, 5 czerwca, na stadionie Gwiazdy Chudów odbył się Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Dziecka. W imprezie uczestniczyli najmłodsi piłkarze - skrzaty i orliki. W sumie 13 drużyn.

W rywalizacji orlików – zawodnicy z rocznika 2012 i młodsi – bezkonkurencyjni okazali się piłkarze Sparty Zabrze, którzy wygrali wszystkie mecze, zdobywając 12 punktów. Miejsce drugie zajęła drużyna LKS 35 Gierałtowice (9 punktów), trzecie padło łupem Jedności 32 Przyszowice (4 punkty), czwarte APN z Paniówek, również 4 punkty – o kolejności miejsc przesądził bilans bramek. Gospodarze, orlicy Gwiazdy Chudów, musieli zadowolić się 5. miejscem w turnieju.

W meczach skrzatów – maluchy z rocznika 2015 i młodsi – klasyfikacji nie prowadzono. Liczyły się udział w zawodach, rywalizacja w duchu fair play i dobra zabawa. Warto jednak odnotować, iż na boisku w Chudowie grało 8 drużyn skrzatów. Oto lista klubów, które wystawiły reprezentacje w tej grupie wiekowej: Górki Śląskie, Górnik Zabrze-Gierałtowice, Gwarek Ornontowice, MKS Zaborze, Jastrząb Bielszowice, Jedność Przyszowice oraz gospodarze – Gwiazda Chudów I i II.

Organizator zawodów – LKS Gwiazda Chudów – zadbał, by każdy z uczestników wywiózł z turnieju jak najlepsze wrażenia. Były medale dla wszystkich uczestników, także pyszna pizza … drużyny otrzymały puchary, najlepsi zawodnicy drużyn – piękne piłki. Wręczali je, wraz z gratulacjami, wójt gminy Leszek Żogała oraz prezes Gwiazdy, Robert Gabor. Była też atrakcja finałowa – po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy chętni mogli zażyć kąpieli w pianie, którą miejscowi strażacy pompowali na zieloną murawę boiska treningowego – zdjęcia z kąpieli opublikowaliśmy na stronie w osobnym materiale – „Pianka na ochłodę”. Natomiast zdjęcia z zawodów w galerii. Zapraszamy!

jm, fot. J. Miszczyk