Natalka Mleczek wygrywa główny wyścig OTYLIA SWIM CUP

16 czerwca na gliwickim Olimpijczyku zakończył się pierwszy dzień międzynarodowych zawodów pływackich młodzików i juniorów Otylia Swim Cup, zorganizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak - jedynej polskiej mistrzyni olimpijskiej w pływaniu.

Niezwykle miło nam poinformować, że główny wyścig zawodów – 200 m stylem motylkowym – wygrała pływaczka Jedności Przyszowice, Natalia Mleczek. Nasza zawodniczka odebrała już złoty medal z rąk Otylii Jędrzejczak. Jutro odbierze Puchar ufundowany przez mistrzynię.

Warto przypomnieć, że Otylia Jędrzejczak olimpijskie złoto zdobyła właśnie na 200 m. stylem motylkowym – w 2004 r. na Igrzyskach w Atenach.

Natalia Mleczek wygrała  także wyścig na 200 m..stylem zmiennym i była druga na 200 m. stylem dowolnym. Na tym ostatnim dystansie znakomicie spisała się kolejna nasza pływaczka – Zuzanna Szolc – pokonując wszystkie rywalki z rocznika 2007. Piąta w tym wyścigu była Justyna Dziemiańczyk. W rywalizacji rocznika 2006 na 200 m st. dowolnym, piąta do mety przypłynęła Oliwia Sojka, natomiast dziesiąta – Julia Dziemiańczyk. 

/JM/