Olimpiada rozstrzygnięta!

2 czerwca, na tartanowym obiekcie ZSP w Przyszowicach, odbyła się Olimpiada Sportowa Gminy Gierałtowice z udziałem reprezentantów wszystkich naszych podstawówek.

Klasyfikację drużynową wygrała SP im. G. Morcinka w Gierałtowicach z wynikiem 680 pkt. Miejsce 2. zajęła SP im. K. Miarki w Przyszowicach (475 pkt.), 3. SP im. W. Budryka w Chudowie (330 pkt.), a 4. SP im. Jana Pawła II w Paniówkach (300 pkt.).

Indywidualnie najlepszymi sportowcami Olimpiady zostali: w rywalizacji dziewcząt – Maja Macha ze SP w Gierałtowicach, natomiast wśród chłopców – Grzegorz Koehel ze SP w Przyszowicach.

W zawodach dominowała lekkoatletyka – biegi i skoki. Program urozmaiciły popularne konkurencje chętnie rozgrywane na festynach sportowych, m.in. przeciąganie liny i „wywijadło”, czyli drużynowe skakanie przez skakankę. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali medale i dyplomy, natomiast zwycięzcy klasyfikacji generalnej dodatkowo puchary. Wraz z gratulacjami wręczali je: wójt gminy Leszek Żogała i dyrektorki ZSP.