X Przedszkolna Olimpiada Sportowa w Chudowie

Takiej imprezy już dawno nie było. 14 czerwca dzieci z najstarszych grup ze wszystkich przedszkoli naszej gminy wzięły udział w X Przedszkolnej Olimpiadzie Sportowej organizowanej przez Gminne Przedszkole w Chudowie.

Olimpiada rozpoczęła się od przejścia korowodu uczestników, którzy przy akompaniamencie muzyki wmaszerowali na salę gimnastyczną, niosąc znicz olimpijski. Po powitaniu uczestników przez Panią Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie – panią Stefanię Michalską, wszyscy uczestnicy złożyli olimpijskie przyrzecznie.

Zmagania sportowe prowadziła i koordynowała nauczycielka Gminnego Przedszkola w Chudowie – pani Iwona Bukalska. Zawodnicy mogli również liczyć na wsparcie nauczycieli i opiekunów przybyłych z poszczególnych przedszkoli.

Podczas zawodów dzieci zaprezentowały układy choreograficzne, a także brały udział w licznych ciekawych konkurencjach sportowych takich jak: tor przeszkód, sadzenie marchewki czy skoki w workach.

Sportowe zmagania przyniosły uczestnikom wiele radości i dobrej zabawy, co było widać po ich zadowolonych i uśmiechniętych buziach. Po zakończeniu zmagań sportowych wszystkie drużyny odebrały puchary, dyplomy oraz drobne upominki.  Każdy zawodnik otrzymał medal.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I miejsce – Przedszkole z Chudowa

II miejsce – Przedszkole z Paniówek

III miejsce – Przedszkole z Przyszowic

Wyróżnienie – Przedszkole z Gierałtowic.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy olimpiady nie mówią „Do widzenia”,  ale „Do zobaczenia za rok” na kolejnych sportowych zmaganiach.

Tekst: Iwona Bukalska / foto archiwum ZSP Chudów