Połączone chóry zaśpiewały w Paniówkach

Po długiej przerwie chóry z naszej gminy ponownie zaśpiewały dla publiczności. Okazją był Koncert Pieśni Maryjnych, który w niedzielne popołudnie, 24 października, odbył się w kościele pw. św. Urbana w Paniówkach. Zagrała także Orkiestra Dęta OSP Przyszowice pod dyrekcją Mirosława Hajduka. Natomiast solo zaśpiewała Patrycja Cempulik-Włodarz. Na organach kościelnych akompaniował jej Rafał Majowski.

To był pierwszy wspólny koncert chórów od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. Tym razem chórzyści Bel Canto z Chudowa, Skowronka z Gierałtowic, Słowika z Przyszowic i Cecylii z Paniówek połączyli siły, tworząc jeden zespół pod batutą Beaty Stawowy. Połączonym chórom na organach elektrycznych akompaniowała Barbara Jałowiecka-Cempura. Należy podkreślić, iż publiczność nie zawiodła. Wyraźnie spragniona muzyki wykonywanej na żywo, gorąco oklaskiwała śpiewaków i instrumentalistów.

Organizatorami koncertu byli: Chór Cecylia z Paniówek, Parafia św. Urbana w Paniówkach, Gmina Gierałtowice i GOK w Gierałtowicach.

/j/