Ruszył sezon lotów młodych gołębi

Hodowcy gołębi pocztowych z oddziału Przyszowice mają już za sobą pierwszy w sezonie lot konkursowy młodych gołębi. Odbył się w niedzielę, 15 sierpnia, z podwrocławskiej Oławy. W linii prostej to około 130 km od Przyszowic.

 

Najszybsze pokonały ten dystans w czasie nieznacznie przekraczającym półtorej godziny, osiągając średnią prędkość przelotu ponad 80 km/h. Z grupy 1773 gołębi, bo dokładnie tyle zgłosił do rywalizacji oddz. Przyszowice, najlepsze okazały się gołębie z hodowli Kamila Kaisera, zajmując na „mecie” miejsca od 1 aż do 11. W czołówce znaleźli się także skrzydlaci zawodnicy z hodowli: Wojciecha Musioła, Zygmunta Sieniady, Bolesława Kaisera, Henryka Wizdorfa, Waldemara Rajcy, Jerzego Bonka, Stanisława Papkali, Tadeusza Rzepki. 

Lot z Oławy zaliczany był do klasyfikacji Mistrzostw Polski Gołębi Młodych – poinformował nas prezes oddz. Przyszowice Jan Wiechoczek. Wyjaśnił, iż gołębie młode to te, które wykluły się w tym roku, stąd start sezonu dopiero w połowie sierpnia. Przed hodowcami z oddz. Przyszowice jeszcze cztery loty konkursowe. Najdłuższy odbędzie się z Lubska w zielonogórskim – ok. 330 km. O wynikach rywalizacji poinformujemy po podsumowaniu sezonu.

jm, foto: Jerzy Miszczyk