Pływanie – mistrzostwa wieńczą sezon

W listopadzie i grudniu rozgrywane są zawody rangi mistrzowskiej, wieńczące sezon pływacki. Dla juniorów to zimowe mistrzostwa Polski, dla młodszych zawodników Jedności Przyszowice - mistrzostwa Śląska.

10-latkowie już walczyli o medale i miano najlepszych pływaków województwa na basenie w Dąbrowie Górniczej, i to z powodzeniem (!!) – wyniki publikujemy poniżej. 11-latkowie uczynią to 11 grudnia w Radlinie.

Pływackie Mistrzostwa Śląska 10-latków

Na zawodach rozegranych 29 listopada w Dąbrowie Górniczej, pięcioosobowa reprezentacja Jedności zdobyła 9 medali: 2 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe.

Złoto w pięknym stylu wywalczyła sztafeta chłopców 4×50 m stylem dowolnych, w czasie 2:19.71, zostawiając o 5 sekund z tyłu drugą na mecie sztafetę Sikretu Gliwice. W złotej sztafecie płynęli: Wojtek Boryś, Michał Sobel, Bartek Macha i Jaś Szałapski.
Indywidualnie po złoto sięgnął Wojtek Boryś, zdobywając cenny krążek na 100 m st. zmiennym. Do złotego dołożył jeszcze 3 srebrne – na 100 m.st. dowolnym i grzbietowym oraz na 50 m motylkiem.

Cztery medale zdobył także Michał Sobel – srebrne na 50 m st. dowolnym i klasycznym, brązowe na dystansach dwukrotnie dłuższych.

Tuż za podium byli: Maja Cajza – 4. na 100 m st. dowolnym i dwukrotnie Barek Macha – 4. na 50 m st. dowolnym i grzbietowym.
/JM/
Foto: Szałapska – arch. Jedności