Seniorze – bezpieczny bądź

W czwartek 25 października w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Gierałtowicach odbyła się prelekcja przeprowadzona przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Prelekcja obejmowała tematykę bezpieczeństwa osób starszych stąd też jej adresatami byli członkowie gierałtowickiego koła Polskiego Związku Emerytów i Rencistów.

Asp. sztab. Aneta Sokalla oraz st. sierż Mateusz Piórkowski przestrzegali przed najbardziej powszechnymi sposobami oszustw, na które najczęściej narażone są osoby starsze i samotne.

Nie zabrakło również tematów dotyczących bezpieczeństwa na drodze, przypomniane zostały zasady jakimi należy się kierować przechodząc przez jezdnię oraz poruszając się rowerem.

Warto dodać, iż była to także okazja do zaznajomienia się z aplikacją Moja Komenda oraz stroną internetową Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Spotkanie było bardzo interesujące, pogadanka poparta pokazem zdjęć oraz filmików ilustrujących zagrożenia na drodze. Tematyka jest szczególnie ważna dla osób starszych, które często żyją samotnie. W pogadance wzięło udział spore grono seniorów, ok. 60 osób. Liczymy na dalszą współpracę ze strony policji – podkreślił prezes PZERiI Gierałtowice Zdzisław Nowacki, który dodatkowo przekazał obecnym informacje na temat akcji pod nazwą Koperta Życia https://kopertazycia.pl/

Na pożegnanie każdy z obecnych otrzymał od funkcjonariuszy odblaskową opaskę, która idealnie sprawdzi się w czasie spacerów lub jazdy rowerem, zwłaszcza podczas jesiennej i zimowej szarówki.

/M M-B/

 
 
REKLAMA