Spotkanie autorskie z Aliną Staneczek

14 marca w ramach cyklu ,,Słowem i Piórem" z inicjatywy Biblioteki Gminnej i GOK Gierałtowice odbyło się spotkanie z Aliną Staneczek, autorką książki „Tamten Utracony Świat" w Gminnym Ośrodku Kultury w Gierałtowicach.

Podczas spotkania, autorka opowiadała historię o trzech bohaterkach, których losy splata jeden mężczyzna przed drugą wojną światową. Słuchacze przenieśli się w podróż przez polskie miasta oraz do przedwojennego Lwowa. Rozmowę z autorką poprowadziła Pani Agnieszka Nowak. Na zakończenie dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Gierałtowicach obdarowały autorkę kwiatami.

Warto nadmienić, że Pani Alina Staneczek ukończyła warsztaty scenopisarstwa i tworzenia dramatu w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Za swoje opowiadanie „Mostek” otrzymała wyróżnienie w II Ogólnopolskim konkursie na Opowiadanie im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Organizatorami wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Gierałtowicach, Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach oraz Wydawnictwo Replika.

/info: GOK, Facebook Gminna Biblioteka Publiczna Gierałtowice/ foto: GOK/