Stokrotka w Muszynie

W dniach 4-11 września Stowarzyszenie Klub Abstynentów "Stokrotka" przebywał na obozie terapeutyczno-turystycznym w Muszynie. 30 osób przez 7 dni poznawało jedną z najstarszych miejscowości Sądecczyzny, posiadającą wiele atrakcji historycznych jak i przyrodniczych.

 Najstarszą budowlą w Muszynie są ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego. Ratusz stanowi centralny punkt rynku, wybudowany w 2021 roku na ruinach dawnej(XVI w) siedziby władz miasta.

„Zwiedzaliśmy dawne połemkowskie cerkwie greckokatolickie, obecnie kościoły rzymskokatolickie. Niezwykłą atrakcją są Ogrody Sensoryczne, Ogrody Magiczne oraz Ogrody Biblijne, podzielono je na strefy: wzroku, smaku,dotyku,słuchu, zapachu oraz strefę zdrowia. Muszyna przepiękna ale okolice też, więc byliśmy w Krynicy zdroju z górą parkową, gondolami na Jaworzynę Krynicką. Część grupy zwiedziła Piwniczną a także termy na Słowacji. Pomimo natłoku atrakcji dziennie wieczorem spotykaliśmy się by podzielić się swoimi doznaniami przebytego dnia. Parę osób było po raz pierwszy na takim wyjeździe więc i radość była ogromna” relacjonuje prezes Stokrotki Roman Kurzyniec.

info: Stowarzyszenie Klub Abstynentów Stokrotka

foto: archiwum Stowarzyszenia