Ze Stokrotką do Bujakowa

W sobotę  (14 sierpnia) w Gierałtowicach ruszył kolejny tego lata rajd rowerowy. Tym razem był to już XXXII Trzeźwościowy Rodzinny Rajd Rowerowy. Głównym organizatorem był nie kto inny, jak miejscowy Klub Abstynentów STOKROTKA.

W drogę wyruszono punktualnie o godz. 10.00, tradycyjnie sprzed Urzędu Gminy. W rodzinnym peletonie ochoczo jechali nie tylko członkowie klubu, ale i mieszkańcy gminy ceniący aktywny wypoczynek. Tempo dostosowano do możliwości zarówno kilkuletnich uczestników jak i seniorów.

Celem rowerzystów był Bujaków, a konkretnie sławne w regionie ogrody przy miejscowym kościele parafialnym – poinformował nas prezes Stokrotki, Roman Kurzyniec – W ogrodach zaplanowano czas na odpoczynek i posiłek. Po powrocie do Gierałtowic, nie obyło się bez spotkania integracyjnego na obiekcie Stokrotki przy ulicy Paderewskiego.  

Prezes Stokrotki poinformował także, iż zorganizowanie rajdu możliwe było dzięki wsparciu m.in.: Gminy Gierałtowice, GOK w Gierałtowicach, gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Kółka Rolniczego w Gierałtowicach.

jm, foto: Jerzy Miszczyk