Dożynki Gminy Gierałtowice

7 września w Chudowie na boisku LKS "Gwiazdy" Chudów odbył się festyn i koncert związany z obchodami Dożynek Gminy Gierałtowice. Tradycyjnie święto plonów rozpoczęło nabożeństwo w miejscowym kościele. Następnie barwny, radosny korowód przemaszerował na boisko.

 

Po oficjalnej części, przyszedł czas na blok artystyczny. Tradycyjnie zaprezentowały się Chóry Gminne,  oraz Orkiestra Dęta OSP Przyszowice, wystąpili również laureaci Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Klang” – Klaudia Guzera oraz Filip Kciuk –  solo i w duecie z Martą Skrzypczyk. Wystąpiły także Anna Laskowska i Kamila Kania.
Oprócz tego publiczność bawili Mirek Jędrowski, grupa Universe i Nowator. Zwieńczeniem imprezy była zabawa z DJ’em. Prowadzącą tegorocznych dożynek była Inga Papkala.

Przypomnijmy, że organizatorami tegorocznych dożynek byli: Gmina Gierałtowice, Gminny Ośrodek Kultury, Rada Sołecka z Chudowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Chudowa, LKS „Gwiazda” Chudów, OSP Chudów, chór „Bel Canto” PGK Przyszowice. Patronat medialny nad imprezą objął „Przegląd Lokalny”, „Wieści Gminy Gierałtowice”, Sponsorami byli: Remondis oraz Cukiernia Czech. Specjalne podziękowania kierujemy do chóru „Słowik” za okazaną pomoc.

foto: Jerzy Miszczyk