Sukces pływaków w mistrzostwach międzywojewódzkich

Czteroosobowa reprezentacja Jedności 32 Przyszowice zajęła drugie w klasyfikacji medalowej na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików (13-letnich) w Pływaniu. Zawody rozegranych w dniach 30-31 marca, na krótkim basenie w Dąbrowie Górniczej. Indywidualnie najlepszy był w nich Tymoteusz Wiszniowski (Jedność), zdobywając cztery złote medale!

W zawodach uczestniczyli pływacy z województw: śląskiego i opolskiego. W rywalizacji chłopców Tymek Wiszniowski zdobył złote krążki w konkurencjach: 100 m st. dow. 59.06, 400 m st. dow. 4:25.14, 100 m motylkiem 1:07.68 i 200 m st. zmiennym 2:31.03. Czas uzyskany przez niego na 400 m st. dowolnym jest obecnie najlepszym w tym sezonie rezultatem w Polsce, osiągniętym przez pływaka z rocznika 2010.

Na podium stawała także Matylda Rajca. Medale brązowe zdobyła w konkurencjach: 100 oraz 400 m st. dowolnym. Natomiast pozostali reprezentanci Jedności także meldowali się blisko czołówki. W swoim najlepszym starcie Aniela Liszka była 9. na 100 m żabką, a Paweł Myszkiewicz 13. na 200 m st. zmiennym. Na szczególne uznanie zasługuje postawa Anieli, która w zawodach wystartowała zupełnie niedawno po zdjęciu gipsu z nogi. Dzięki temu Jedność mogła rywalizować w czteroosobowych sztafetach i to z powodzeniem – w konkurencji 4×50 m stylem zmiennym przyszowiczanie dopłynęli do mety na 4. pozycji.

jm, fot. arch. Jedności.

Na zdjeciu od lewej: Matylda Rajca, Aniela Liszka, Tymoteusz Wiszniowski i Paweł Myszkiewicz.