Udany debiut pływaków Jedności na Mistrzostwach Polski

4 lipca w Olsztynie zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14 lat) w Pływaniu. Uczestniczący w nich pływacy Jedności Przyszowice nie należeli do faworytów, a jednak pozytywnie zaskoczyli - zdobywając kilka miejsc w czołówce mistrzostw. O sukces nie było łatwo, bowiem w zawodach tych rywalizowało aż 674 juniorów i juniorek ze 169 klubów.

Spośród naszych reprezentantów najlepiej spisała się Maja Rączkowska. Nastolatka z Przyszowic może poszczycić się 5. miejscem w Polsce na dystansie 1500 m stylem dowolnym, 7. miejscem na 800 m i 9. na 400 m w stylu dowolnym. Na wszystkich tych dystansach poprawiła swoje rekordy życiowe. Na najdłuższym z nich aż o 22 sekundy (!).

Pozostali pływacy Jedności – Zuzanna Szolc i Mateusz Konopko – również pokazali się z dobrej strony. Mateusz został sklasyfikowany na 18. miejscu w konkurencji 200 m st. dowolnym i na 19. na 400 m st. dowolnym, natomiast Zuzanna zajęła 19. miejsce na 800 m. Udział w mistrzostwach okrasili nowymi rekordami życiowymi.

Start w mistrzostwach juniorów młodszych dla wszystkich uczestników był zarazem debiutem na zawodach tej rangi, bowiem w Polsce nie rozgrywa się mistrzostw kraju w młodszych grupach wiekowych. Nad tym, by ten szczególny debiut był dla naszych pływaków jak najbardziej owocny, czuwała Alicja Stachura – trenerka sekcji pływackiej klubu z Przyszowic.

jm, foto: arch. Jedności
Reprezentanci Jedności na olsztyńskich mistrzostwach nie zdobyli wprawdzie medali, jednak znaczny progres wyników wskazuje, że na zimowych mistrzostwach kraju (grudzień 2021) mogą nawiązać walkę o cenne krążki. Na zdjęciu od prawej: Maja Rączkowska, Mateusz Konopko, Zuzanna Szolc.