Sukces uczennicy z Gierałtowic

Alicja Rachubka, uczennica klasy 8b Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Gierałtowicach, rozpoczęła naukę w nowym roku kalendarzowym od dużego sukcesu - awansowała do ścisłego finału wojewódzkiego konkursu wiedzy „Młody Chemik”

I nie kryje z tego powodu satysfakcji, podobnie jak jej opiekunka merytoryczna i nauczycielka przedmiotu Alina Rajca. Znaleźć się w gronie najlepszych „młodych chemików” w województwie śląskim to spore osiągnięcie, także splendor dla szkoły.

Konkurs odbył się w styczniu i dedykowany był uczniom klas 7-8 szkół podstawowych. Jego organizatorem od lat jest Pałac Młodzieży w Katowicach. W tegorocznej edycji wzięło udział 260 uczniów z podstawówek województwa śląskiego. Najlepsi z nich – 23 uczniów – awansowali do ścisłego finału. W gronie tym znalazła się uczennica z Gierałtowic, uzyskując tytuł finalisty.

Jak przebiegała rywalizacja w konkursie? – Najpierw odbył się pokaz chemicznych doświadczeń, a następnie uczniowie przez 90 minut rozwiązywali zadania konkursowe związane z pokazem oraz testowe. Test sprawdzał również znajomość zapisu równań reakcji chemicznych – wyjaśniła nam nauczycielka chemii w SP w Gierałtowicach, Alina Rajca, dodając, iż jej uczennica włożyła w przygotowania do konkursu ogrom pracy. Ciężka praca popłaca! Podpisujemy się pod tym znanym powiedzeniem, załączając gratulacje dla duetu: uczeń – nauczyciel.

jm, fot. arch. SP w Gierałtowicach