Wygrane na starcie sezonu (!)

Tempo ograło Nitron 5:0, a Jedność drużynę Przyszłości 2:1 - tak udanie zainaugurowały nowy sezon piłkarski (2022/2023) drużyny z naszej gminy występujące okręgówce - grupa Bytom - Zabrze.

Mecze odbyły się w sobotę, 13 sierpnia. Tempo Paniówki zagrało z Nitronem Krupski Młyn na wyjeździe i gładko ograło gospodarzy 5:0. Bramki wbił niezawodny duet: Ariel Mnochy (3 gole) i Rafał Hajok (2 gole).

Z kolei Jedność 32 Przyszowice sezon rozpoczęła na własnym boisku, podejmując Przyszłość Ciochowice. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 1:0 dla gości. W drugiej Jedność wbiła dwie bramki z rzutów karnych i wygrała spotkanie 2:1. Jedenastki na gole zamienił Bartosz Kiełbasa. Zdjęcia z meczu w galerii. Jedność w strojach niebieskich.

Trzecia z naszych drużyn – Gwiazda Chudów – mecz inauguracyjny rozegra w niedzielę, 14 sierpnia, na wyjeździe. Rywalem będzie Odra Miasteczko Śląskie.
jm, fot. J. Miszczyk