Autobus Teatralny GOK – podsumowanie sezonu

Ostatnia w tym sezonie podróż Autobusem Teatralnym GOK odbyła się 29 czerwca. Uczestnicy wyjazdu udali się do Teatru Rozrywki w Chorzowie na musical pt. " Jak odnieść sukces w biznesie, zanadto się nie wysilając".  
Pomimo to, iż ta muzyczna komedia  miała swoją premierę na Brodway'u już w 1961 roku, współcześni widzowie
z pewnością odnaleźli w niej ponadczasowe treści. Świat biznesu i korporacyjnych intryg wcale się nie zmienił. W rytmie skocznej muzyki toczy się historia głównego bohatera - Fincha, który postanowił, z czyściciela okien, zostać prezesem wielkiej firmy.

Warto przypomnieć, że Autobus Teatralny GOK to inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury w Gierałtowicach.  Dzięki temu projektowi mieszkańcy gminy mogą aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Cykliczne wyjazdy do najlepszych teatrów w naszym regionie, mają już swoją wierną rzeszę pełnych zapału i zaangażowania uczestników. Organizatorką przedsięwzięcia z ramienia GOK jest Dorota Boczek – specjalista ds. edukacji kulturalnej i imprez. W sezonie 2017/2018 odbyło się 6 podróży teatralnych. Chętni mogli wybrać się na „Producentów”, „Pozytywnych” i „Jak odnieść sukces, zanadto się nie wysilając” do Teatru Rozrywki w Chorzowie.  Miłośnicy karnawałowej rozrywki mogli przeżyć sylwestra na bis na „Balu u Cygana” także w chorzowskim teatrze. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się dwie części „Klimakterium i już” na które udało się w sumie około 90 osób. 
Okazało się iż Autobus Teatralny GOK dla wielu osób stał się już tradycyjną wycieczką do świata
kultury, którą mogą odbyć nie martwiąc się o dojazd ani bilety

Wychodząc więc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy Gierałtowice po wakacyjnej przerwie rusza kolejny sezon wyjazdów na spektakle. Zapraszamy do obserwowania strony internetowej www.gok.gieraltowice.pl oraz profilu GOK na Facebook’u

 

/M M-B/