Makrama never ending

Po zimowej przerwie w Pracowni Eko Deko ponownie rozpoczął się cykl warsztatów. 19 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Gierałtowicach spotkały się panię chętne do rozpoczęcia lub też kontynuowania przygody z makramą. Ta technika wiązania sznurków znana już od starożytności przechodzi renesans i coraz częściej gości na salonach. Stąd właśnie pomysł na ponowienie warsztatów z tej tematyki. W trakcie majowej edycji powstawały makatki, tym razem kwietniki.

W spotkaniu trwającym ponad 3 godziny udział wzięło 8 osób. Do ich dyspozycji były bawełniane sznurki o średnicy 5mm w kolorach: granatowy, miodowy, pudrowy róż oraz patyki. Jak podkreśla pomysłodawczyni i prowadząca warsztaty Dorota Boczek makrama nigdy się nie kończy, zawsze można coś dodać, poprawić dopóki jest miejsce na szerokości patyka, można tworzyć i przerabiać.

Kwietnik na ścianę może też zamienić się w lampion i zawisnąć jako delikatna ozdoba w oknie. Wraz z sezonem wiosenno-letnim taką makramą możemy ozdobić balkon lub altanę. Z pewnością nie było to ostatnie wydarzenie w pracowni związane z tą formą sztuki użytkowej. Natomiast najbliższe już w marcu będzie zapowiadało nadchodzące święta Wielkiej Nocy, zapraszamy więc serdecznie w imieniu organizatorów.

/M M-B/

foto: GOK