Po angielsku – śpiewająco i na medal …

Kolejny start w konkursie wokalnym i kolejny sukces - dwunastoletnia Anna Laskowska z Chudowa nie odpuszcza niemal żadnej okazji by zaśpiewać, i to jak (!) ... Tym razem zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki i Poezji w Językach Obcych, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 w Warszawie.

Ze względu na pandemię koronawirusa konkurs odbył się w formie zdalnej. Pomimo takiego utrudnienia cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Jury miało przyjemność oceniać aż 155 filmów nadesłanych na konkurs z angielskojęzycznymi i niemieckojęzycznymi nagraniami piosenek i wierszy. Spośród tej ilości jurorzy wyłuskali prawdziwe perełki. Wśród nich utwór „Stand up” Cynthii Erivo, w wykonaniu nastolatki z Chudowa – przyznając jej I miejsce w grupie uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, w kategorii: Piosenka w języku angielskim. Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się 31 marca.

Z nagrody może być dumna również Szkoła Podstawowa w Chudowie, gdyż Ania wystąpiła w konkursie jako oficjalna reprezentantka swojej podstawówki. Przy okazji popisała się dobrą znajomością języka angielskiego. Wyjaśniamy, iż jurorzy oceniali nie tylko talent muzyczny i interpretacyjny, ale i umiejętności posługiwania się językiem obcym, stopień trudności utworu, choreografię a nawet strój uczestników i scenografię nagrania.

jm, foto: kadr z filmu prezentującego występ Ani Laskowskiej