Festyn Sportowy w Przyszowicach

 Niedziela 16 czerwca upłynęła w Przyszowicach pod znakiem piłki nożnej. Na miejscowym stadionie futbolówkę kopały dzieci z podstawówek, rodzice, strażacy, zarząd i przyjaciele LKS Jedność 32 Przyszowice. Grano od rana do późnego popołudnia.

Okazją do przyjemnego i pożytecznego spędzenia czasu był festyn sportowy, zorganizowany przez przyszowicki klub. W ramach tej imprezy rozegrano VI już Turniej Dzieci o Puchar Jedności (drużyny z roczników od 2013 do 2005) z udziałem min. reprezentantów MSPN Górnika Zabrze, Stali Zabrze, Sparty Zabrze, Concordii Knurów, LKS Bujaków, Czerwionki-Leszczyn, APN Paniówki, LKS Gierałtowice i gospodarzy – Jedności Przyszowice. Oficjalnej klasyfikacji drużyn nie prowadzono – w myśl zasady: ważny jest sam udział w zawodach i rywalizacja w duchu fair play, nagrodzono natomiast wyróżniających się zawodników. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Wręczali je m.in. wójt gminy Leszek Żogała, prezes Jedności Paweł Szołtysek i znany piłkarz Górnika Zabrze Adam Wolniewicz.

Swój turniej mieli również dorośli. Wystartowało w nim 6 drużyn rodziców piłkarskich pociech oraz drużyna strażaków z Przyszowic i drużyna zarządu klubu wzmocniona sympatykami Jedności. Turniej wygrała drużyna rodziców dzieci z roczników 2005-2006. W nagrodę otrzymali bon wartości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego dla swoich podopiecznych. 
/JM/