KALKAN wicemistrzem LITWY, i to podwójnym!!

2 marca w Olicie zakończyły się Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa Litwy w Pływaniu na basenie 50-metrowym. W zawodach bardzo dobrze wypadli reprezentanci Jedności Przyszowice i jednocześnie członkowie Kadry Polski Juniorów - Jakub Kalkan oraz Maksymilian Pierchała.

Szczególne powody do zadowolenia miał Jakub, który zdobył srebrne medale w rywalizacji juniorów na dystansie 400 m stylem dowolnym i 200 m motylkowym. Uzyskane wyniki, choć dalekie od rekordów życiowych, zapewniły mu awans do finałów open – z udziałem najlepszych litewskich seniorów. I w takiej stawce Kuba poradził sobie wyśmienicie – na 400 m st. dowolnym zajął miejsce 4., na 200 m motylkiem – 6.

Maksymilian Pierchała zajął 5. miejsce w rywalizacji juniorów na 400 m st.dowolnym i 8. na 200 m st. dowolnym.