Pływacy na podium

W zawodach rangi mistrzowskiej, także w mocno obsadzonych mitingach, reprezentanci Jedności 32 Przyszowice wielokrotnie stawali na podium. Tak było 25-26 marca na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików (MDMM) w Gliwicach i w Mikołowie, 26 marca - na zawodach rozegranych z okazji 800-lecia miasta.

MDMM rozegrano na krótkim basenie (25 m) gliwickiego Olimpijczyka. Jedynym reprezentantem Jedności na tych zawodach był Wojtek Boryś (r. 2009). Nie zawiódł. W każdym starcie wywalczył miejsce na podium, bijąc rekord życiowy. Medal złoty zdobył na 400 m st. dowolnym, srebrne na 100 m st. motylkowym i 200 m zmiennym, brązowy na 200 m st. klasycznym.

Miting w Mikołowie był okazją do sprawdzenie formy aż dla 12 pływaków Jedności. W sumie zdobyli 13 medali: 6 złotych, 6 srebrnych i brązowy. A oto medaliści: Maja Rączkowska (2 złote, srebrny), Mateusz Konopko (2 złote, srebrny), Tymoteusz Wiszniowski (1 złoty i 1 srebrny), Piotr Żogała (1 złoty), Matylda Rajca (2 srebrne), Zofia Kuflyuk (1 srebrny) i Magdalena Kostka (1 brązowy).

Najwartościowsze wyniki w swojej kategorii wiekowej osiągnął Tymek Wiszniowski, który okazał się najlepszym pływakiem wśród 12-latków.

j, fot. arch. Jedności. Na zdjęciu Tymek Wiszniowski – najlepszy pływak mitingu w Mikołowie, wśród 12-latków.