Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej KLANG

W sobotę 11.05 o godz.10-ej odbył się po raz kolejny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej KLANG. W tym roku zgłosiło się dziewięcioro dzieci i tylko ze szkół podstawowych, więc dzieci rywalizowały ze sobą w jednej kategorii.

Wszystkie dzieci były bardzo dobrze przygotowane i wybrały ciekawy repertuar. Jury w składzie Beata Stawowy , Mirosław Hajduk i Inga Papkala oceniali ogólną prezentację podczas występu, ale także: intonację, poczucie rytmu, barwę głosu i oczywiście osobowość sceniczną. Niektóre dzieci wystarczy , że popracują nad intonacją ,inne tylko opanują stres i w przyszłym roku będzie na pewno dużo lepiej, czego im życzymy.

Zwycięzcami zostali:

1. Helena Włodarz -10 lat zaśpiewała ,, Świat to muzyka”

2. Wiktoria Krzysztof-11 lat zaśpiewała ,,Żyj do przodu”

3. Łucja Połap -9 lat ,,Wiosna jest piękna i radosna” i Hanna Kubis-12 lat ,,Tyle słońca w całym mieście ‘’

Jury postanowiło także wyróżnić dwóch chłopców, którzy wzięli udział w konkursie za ciekawe głosy i interpretację utworów: Szymona Nykiel -9 lat , który zaśpiewał ,,Każdy jest inny” i Antoniego Famula-lat 13 , który wykonał utwór ,,Mori”. Zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie KLANG zaprezentują się podczas,, Festiwalu Kołocza’’ 31.08.2024 w Chudowie. Dyplomy dla wygranych i dyplomy za udział w konkursie wręczała Pani Wójt Izabela Buchała. Dziękujemy dzieciom za wspaniałą atmosferę podczas konkursu, dziękujemy także radnemu Panu Pawłowi Klajs za nagłośnienie podczas konkursu. Do zobaczenia za rok!!!!