Nie tylko śpiewem żyje chór …

Listopad i grudzień to dla chórzystów "Cecylii" czas intensywnych spotkań.22 listopada bowiem przypada dzień patronki chóru, czyli św. Cecylii. 

Z tej to okazji odprawiona została msza święta, której przewodniczył proboszcz parafii św. Urbana w Paniówkach, ks. Józef Świerczek. Chórzyści oczywiście czynnie uczestniczyli w oprawie mszy. Pojawił się poczet sztandarowy, czytanie liturgiczne, oraz nie zabrakło chóralnego śpiewu pod batutą Beaty Stawowy. W homilii została przedstawiona historia św. Cecylii. Mnóstwo było ciepłych, pokrzepiających słów oraz życzeń kierowanych pod adresem chórzystów, organistów, kantorów oraz muzyków, ze strony ks. proboszcza. Po mszy odbyło się spotkanie w gronie obecnych i byłych chórzystów i ich rodzin. Obecny był również: sołtys Paniówek, organiści, a także przedstawiciele chórów gminy Gierałtowice.

Natomiast 5 grudnia chórzyści w swojej salce wspólnie ubierali choinkę.  Każdy mógł się wykazać swoją kreatywnością i wizją jej przyozdobienia. Była pełna współpraca, integracja i dobra zabawa przy małym poczęstunku. Wszyscy zawiesili na choince swoją bombkę z imieniem, a na koniec został założony „szpic” i zapalano światełka. Był to również czas na wspólne rozmowy. Przy tak ozdobionej choince, niektórzy już poczuli „zapach” zbliżającego się Bożego narodzenia. Oczywiście odbyła się również próba chóru, na której ćwiczono kolędy przed zbliżającym się koncertem. Po zakończeniu próby, każdy otrzymał słodki upominek mikołajkowy. 

 Na koncert kolęd zapraszamy 15 stycznia 2023 do kościoła w Paniówkach – zachęca prezes chóru Andrzej Lempa.

Chór cały czas jest otwarty na nowych uczestników spotkań, tworzenia śpiewu chóralnego i dzielenia się talentami muzycznymi. To także ciekawe spotkania i wyjazdy.  Próby odbywają się w poniedziałki o godz. 18:00 w salce chóru, która mieści się w „starej” szkole w Paniówkach przy ul. Zwycięstwa (nad filią biblioteki gminnej).

 

info: Andrzej Lempa

foto: archiwum chóru Cecylia