Szachy w plenerze

W sobotę, 28 sierpnia odbył się, kolejny tego lata, Plenerowy Turniej Szachowy o Puchar GOK w Gierałtowicach. O główne trofeum walczyło 41 graczy ze Śląska i województw ościennych, w tym 9 z gminy Gierałtowice. Wygrał Karol Stronczek – 15 letni mieszkaniec Jastrzębia Zdrój, zdobywając komplet punktów.

Turniej rozegrano na terenach zielonych obok Gminnego Ośrodka Kultury, na dystansie 7 rund, tempem: 10 minut na partię. Co ciekawe, uczestniczyło w nim kilka rodzin – zarówno mamy, jak i ojcowie ze swoimi pociechami, ochoczo rywalizowali przy szachowych stolikach. W gronie tym dostrzegliśmy wójta gminy, Leszka Żogałę, który zgarnął równo połowę z możliwych do zdobycia punktów.

Podsumowanie rywalizacji odbyło tuż po zakończeniu ostatniej rundy. Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej oraz juniorów, odebrali nagrody i dyplomy z rąk dyrektora GOK, Piotra Rychlewskiego i sędziego turnieju, Ryszarda Nowaka.

A oto najlepsi gracze w poszczególnych klasyfikacjach.

Klasyfikacja Generalna:
1. Karol Stronczek (Jastrzębie Zdrój) 7 pkt.
2. Maciej Polok (Katowice) 5,5 pkt.
3. Adrian Kozak (Tychy) 5 pkt.

Juniorzy:
1. Piotr Czeremcha (Katowice) 5 pkt.
2. Bartosz Włodarczyk (Zabrze) 4 pkt.
3. Piotr Żogała (Przyszowice) 4 pkt.

Spośród graczy z naszej gminy w klasyfikacji generalnej najwyżej sklasyfikowany został Kazimierz Podsiadło (Gierałtowice) – 12 miejsce (4,5 pkt.). Zdjęcia w galerii.

Foto: Jerzy Miszczyk