Urodzaj laureatów i finalistów WKP 2023

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe potwierdziły, iż mamy w naszej gminie wyjątkowo zdolnych uczniów i nauczycieli potrafiących rozwijać ich talenty.

W tegorocznej edycji tego prestiżowego sprawdzianu wiedzy uczniowie ze szkół podstawowych w Paniówkach, Gierałtowicach i Przyszowicach zdobyli w sumie aż 11 tytułów laureata i 8 tytułów finalisty WKP. Największym plonem mogą pochwalić się uczniowie SP im. Jana Pawła II w Paniówkach – 5 laureatów i 7 finalistów.

Przypomnijmy, Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe – to trzystopniowe sprawdziany wiedzy przeprowadzane pod auspicjami Śląskiego Kuratorium Oświaty. Aby zdobyć cenny tytuł należy awansować do trzeciego (wojewódzkiego) etapu konkursu, co już jest dużym osiągnięciem, i rozwiązać w nim określoną liczbę zadań. Uczeń, który w III etapie rozwiąże co najmniej 90 procent zadań, otrzymuje tytuł laureata. Natomiast 50 procent gwarantuje tytuł finalisty.

A oto uczniowie z naszych szkół, którzy dokonali tej sztuki.

SP im. Jana Pawła II w Paniówkach
LAUREACI WKP: Zofia Łysik z historii (nauczyciel prowadzący – Celina Widuch), Tomasz Gruca z geografii (nauczyciel prow. Ewelina Lechus), Magdalena Kruszyna, Barbara Popiołek i Roch Stasiowski z biologii (nauczyciele prow. Karina Karcz i Ewelina Lechus).
Finaliści WKP: Hanna Grela (chemia), Jakub Hirsz, Julia Nocoń i Paulina Ludwiczak (geografia), Maria Kozik, Paweł Niczyporuk i Magdalena Bartoszek (biologia).

SP im. Gustawa Morcinka w Gierałtowicach
LAUREACI WKP: Alicja Rachubka została podwójną laureatką – z chemii (nauczyciel prow. Alina Rajca) i z fizyki (nauczyciel prow. Katarzyna Żołyniak), Łukasz Kozik z matematyki (nauczyciel prow. Gabriela Buchczyk) i Marek Smolnik z matematyki (nauczyciel prow. Gabriela Buchczyk).
Finaliści WKP: Marek Smolnik z chemii.

SP im. Karola Miarki w Przyszowicach
LAUREACI WKP: Marta Froncek z geografii (nauczyciel prow. Eryka Dymarz) i Franciszek Urban z fizyki (nauczyciel prow. Aleksander Jendryczko).

jm, fot. arch. ZSP i J. Miszczyk