ZŁOTE MAŁŻEŃSTWA

16 par małżeńskich z Chudowa, Gierałtowic, Paniówek i Przyszowic świętowało złote gody - 50-lecie swoich związków. Jubilaci odznaczeni zostali medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 

Okazję do wręczenia medali zaaranżował Urząd Stanu Cywilnego w Gierałtowicach, organizując 5 marca w przyszowickiej restauracji Artus okolicznościowe spotkanie. Natomiast dekoracji – w imieniu głowy państwa – dokonał wójt gminy Leszek Żogała. 
 
Medale otrzymali państwo: Eryk i Elżbieta Broszowie, Erwin i Maria Koszelorzowie oraz Robert i Małgorzata Dymarzowie (wszyscy z Chudowa), Teodor i Helena Kubiccy, Henryk i Irena Węgrzynowie, Jan i Genowefa Zaprawowie oraz Gerard i Helena Żurkowscy (wszyscy z Gierałtowic), Leonard i Weronika Spyrowie, Stefan i Bronisława Janotowie oraz Wiktor i Maria Jachnikowie (wszyscy z Paniówek), Marian i Helena Jałowieccy, Leon i Elżbieta Sikorowie, Stefan i Cecylia Skrzypczykowie, Czesław i Weronika Świderscy, Joachim i Aniela Owczarkowie oraz Eryk i Helena Sobotowie (wszyscy z Przyszowic).
 
Miłym dodatkiem do odznaczeń okazały się bukiety kwiatów, kosze obfitości oraz gratulacje i życzenia – te osobiste, złożone przez wójta, a także od gromady przedszkolaków z Przyszowic. Dzieci, pod opieką Ewy Kurek, wystąpiły też w części artystycznej, dedykując naszym dostojnym seniorom wiązankę przebojów ABBY, zaczerpniętych z musicalu „Mamma Mia”.
 
Docenieni (a często i wzruszeni) i obdarowani jubilaci, zasiedli w drugiej części spotkania, mniej już oficjalnej, do zastawionego stołu. Nie zabrakło lampki szampana, toastu i gromkiego „Sto lat”. 
 
Złote gody w Artusie wpisały się w piękną tradycję uroczystości organizowanych przez gminny magistrat, z okazji rocznic długoletniego pożycia małżonków z naszej gminy.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
/JM/