Znamy już nazwiska – Czytelników Roku

Kto w naszej gminie jest pasjonatem czytelnictwa, kto przeczytał najwięcej książek? Odpowiedź dał konkurs ogłoszony na początku 2021 roku przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gierałtowicach.

Wyniki konkursu ogłoszono w czwartek, 10 lutego, w siedzibie gminnej książnicy. Laureatami zostało 11 młodych mieszkańców naszej gminy. Każdy z nich w minionym roku przeczytał, bądź wysłuchał czytania (zupełnie małym dzieciom czytali rodzice), co najmniej 200 książek! Zwycięzcom gratulowała i wręczała nagrody Agnieszka Nowak – dyrektorka GBP w Gierałtowicach.

A oto lista laureatów konkursu. W grupie dzieci i młodzieży „Czytelniczkami i Czytelnikami Roku 2021″ zostali: Magdalena Machulik, Beata Bonik, Inga Karwot, Paulina Nocoń, Daniel Machulik, Laura Spórna, Filip Spórna, Franek Staszewski. Natomiast w grupie dorosłych tytuł „Czytającego Rodzica” zdobyli: Magdalena Machulik, Monika Spórna oraz Magdalena Staszewska.

Więcej o konkursie w papierowym wydaniu „Wieści”.

jm, fot. J. Miszczyk