Mistrzostwa międzywojewódzkie – dużo złota

Jeden dzień odpoczynku musiał wystarczyć - 16 marca pływacy Jedności (rocznik 2009) uczestniczyli w Lidze Klubów Śląskich, by już 18 i 19 marca ponownie stanąć do rywalizacji, tym razem na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat rozegranych w Gliwicach. Do czwórki naszych 12-latków dołączyło dwoje pływaków z rocznika 2008 i wspólnie zdobyli 12 medali. Najwięcej złotych, bo aż 6 (!!).
Medalowy dorobek uzupełniły 2 krążki srebrne i 4 brązowe, co w klasyfikacji medalowej dało drużynie Jedności 3 miejsce wśród 26 klubów z województw śląskiego i opolskiego.

Mistrzostwa rozegrano na krótkim basenie (25 m) gliwickiego Olimpijczyka. Podopieczni trener Alicji Stachury błyszczeli tam zarówno w konkurencjach zespołowych jak i indywidualnych. Szczególnie efektowne były zwycięstwa przyszowickiej sztafety (r. 2009) na dystansach 4×50 m stylami: dowolnym oraz zmiennym. Obie płynęły po złoto w tym samym składzie: Maja Cajza, Wojtek Boryś, Bartek Macha i Michał Sobel – zostawiając konkurencję daleko w tyle. Po stronie spektakularnych sukcesów należ zapisać również wyścig na 100 m stylem dowolnym chłopców z rocznika 2009, w którym na podium stanęli wyłącznie pływacy Jedności. Dodajmy, iż najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Wojtek Boryś – zdobywca 4 złotych medali w konkurencjach indywidualnych (100 m st. dowolnym i motylkowym oraz 200 m st. grzbietowym i zmienny), co zapewniło mu zwycięstwo w indywidualnej klasyfikacji medalowej mistrzostw.

Srebrne medale zdobyli: Bartek Macha – 100 m st. dowolnym oraz Piotr Żogała (r. 2008) na 200 m st. grzbietowym.
Brązowe: Michał Sobel na dystansach 100 m stylami: dowolnym, motylkowym i klasycznym oraz Bartek Macha na 100 m st. grzbietowym. Wszyscy reprezentanci Jedności poprawili na tych zawodach swoje rekordy życiowe.

jm, foto: arch. Jedności