Podział punktów w Przyszowicach

Wczoraj (sobota, 5 czerwca) Jedność Przyszowice rozegrała przedostatni mecz sezonu, remisując na własnym boisku 1:1 z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała. Bramki padły w drugiej połowie. Dla Jedności w 58 minucie trafił Ariel Mnochy. Goście wyrównali zaledwie dziesięć minut później po strzale Patryka Drabika.

Skromna premia punktowa za remis sprawiła, iż Jedność straciła 13. miejsce w tabeli – gwarantujące pewny byt w IV lidze. Być może przyszowiczanie będą musieli rozegrać baraże o utrzymanie się w lidze. Wszystko wyjaśni się już 12 czerwca po zakończeniu ostatniej kolejki spotkań sezonu 2020/2021. Rywalem Jedności będzie Odra Wodzisław Śląski, która już wcześniej zapewniła sobie tytuł mistrza IV ligi (grupa śląska II). Mecz odbędzie się w Przyszowicach. Początek o godz. 17.00.

Przed ostatnią kolejką Jedność zajmuje 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów. Identyczną zdobycz punktową ma Orzeł Łękawica – obecnie na 13. miejscu.

Zdjęcia z meczu Jedność 32 Przyszowice – Podbeskidzie II Bielsko-Biała w galerii. Jedność w strojach zielonych. Foto: Jerzy Miszczyk