Mistrzostwa Śląska w Boksie Olimpijskim

Od wtorku na ringu w Sośnicowicach rozgrywane są bokserskie mistrzostwa Śląska kadetów, juniorów i młodzieżowców. Zawodnicy GARDY Gierałtowice już zapewnili sobie 14 medali - o tym ile będzie złotych zadecydują jutrzejsze finały.

Do najciekawszych wydarzeń dzisiejszych półfinałów należała walka młodzieżowców w wadze do 64 kg, w której nasz Mateusz Wuzik zmierzył się z gwiazdą mistrzostw – Damianem Durkaczem (Spartan Knurów). Pojedynek wygrał zdecydowany faworyt, Durkacz, i to już w II rundzie. Jednak w pierwszej odsłonie Wuzik dzielnie stawiał czoła reprezentantowi Polski, trafiając go kilkakrotnie. W drugiej ciosy inkasował już głównie Wuzik i po kilku mocniejszych na korpus trener Spiecha (Garda) zdecydował się poddać swojego zawodnika.
Należy podkreślić, że Durkacz (21 lat) to jeden z najzdolniejszych polskich bokserów młodego pokolenia. Dwukrotny mistrz Polski seniorów i aktualny reprezentant kraju. W październiku 2017 roku zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W tym roku, jeśli tylko pandemia koronawirusa ustąpi, weźmie udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Póki co, swoją formę sprawdza na mistrzostwach Śląska w Sośnicowicach.
/jm/