50 lat minęło

W minioną sobotę 19 października w restauracji „Artus” w Przyszowicach odbyła się szczególna, podwójna uroczystość. Swoje święto obchodzili seniorzy skupieni w gierałtowickim Kole Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. Jednocześnie okazją do świętowania była 50. rocznica założenia tutejszego Koła.

Z okazji jubileuszu na ręce Zdzisława Nowackiego, prezesa Koła popłynęła moc życzeń i gratulacji. Dobrych słów i powinszowań jubilatom nie szczędzili Roman Włodarz, zastępca wójta Gierałtowic, Eugeniusz Tymoszek, prezes Zarządu Rejonowego PZERiI oraz Piotr Rychlewski, dyrektor tutejszego ośrodka kultury.

Spotkanie stało się też okazją do złożenia życzeń tegorocznym 90-latkom. Z rąk prezesa koła gratulacje i upominki odebrali – Jan Farana, Alfred Kubicki oraz Jerzy Polok. Dodatkowo doceniono również inne wyróżniające się osoby. W sumie rozdano 45 dyplomów, 7 statuetek, 3 nagrody pieniężne oraz prawie setkę róż dla każdego członka koła – gdyż zdecydowana większość z nich to kobiety.

Przypomnijmy, że aktualnie gierałtowickie koło liczy 101 członków i jest najliczniejsze w gminie. W skład zarządu oprócz prezesa Zdzisława Nowackiego wchodzą: zastępca Maria Poloczek, sekretarz Maria Szolc, skarbnik Joanna Urbanik oraz członkowie – Irena Janik, Weronika Boja i Eugeniusz Masarczyk.

/-/