Podwójne srebro dla Izy

Dwa niezwykle udane starty zaliczyła we wrześniu zawodniczka KS Garda Gierałtowice, Izabela Rozkoszek. Z obu przywiozła srebrne medale i tytuły wicemistrzowskie.

W Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w boksie, które odbywały się w Gliwicach w dniach 10-15 września, wystartowały reprezentantki aż 16 krajów. W finałowej walce tej prestiżowej imprezy w grupie kadetek, Rozkoszek skrzyżowała rękawice z aktualną mistrzynią Indii Sandeep Kaur. Po bardzo dobrej walce zwyciężyła bardziej doświadczona Hinduska. – Dla Izy start w tym turnieju był ogromnym przeżyciem i wielkim doświadczeniem. Trafiając do finału tego bardzo mocno obsadzonego turnieju Iza udowodniła że należy do czołówki krajowej w swojej kategorii wiekowej – poinformował nas jej trener, Adam Spiecha.
Zaledwie tydzień później w Grudziądzu odbył się Puchar Polski Kadetek i Kadetów w boksie olimpijskim. Na starcie stanęło 170 zawodniczek i zawodniczek z 16 okręgów bokserskich z całej Polski. Również w tych zawodach Iza zameldowała się w finale ulegając jedynie dwukrotnej Mistrzyni Polski Karolinie Ampulskiej.

Na zdjęciu Iza Rozkoszek i jej trener Adam Spiecha. Foto – archiwum KS „Garda”